سینیور تست SeniorTest

: اخبار آزمون کارشناسی ارشد|سایت کارشناسی ارشد|وب سایت تخصصی آزمون کارشناسی ارشد
آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری دانشگاه آزاد نتایج دکتری منابع دکتری آزمون دکتری 92 ثبت نام دکتری آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری 93 اخبار دکتری کارشناسی ارشد آزاد 92

کارشناسی ارشد

ارشد دانشگاه آزاد 97-96 نتایح کارشناسی ارشد 95
اعتراض به افزایش شهریه دانشگاه آزاد

سینیور تست ( www.SeniorTest.ir ) شهریه دانشگاه آزاد : اعتراض به افزایش شهریه دانشگاه

اعتراض به افزایش شهریه دانشگاه آزاد

انتخاب نوشت: افزایش شهریه دانشگاه آزاد با واکنش چند تن از مخاطبان «انتخاب» مواجه شده است.

افزایش شهریه در دانشگاههای غیر دولتی و آزاد در ابتدای سال تحصیلی
به گزارش ایسنا، یکی از بینندگان «انتخاب» نوشته است: افزایش شهریه در دانشگاههای غیر دولتی و آزاد در ابتدای سال تحصیلی چیز عجیبی نیست همه ساله دانشگاههای غیر دولتی در شروع سال تحصیلی اقدام به درصدی افزایش شهریه میکنند و پس از ابلاغ به واحدهای دانشگاهی آن را اجرایی می کنند.

افزایش شهریه متغیر
البته افزایش شهریه متغیر برای دانشجویان سال دوم به بعد طبیعی به نظر میرسد اما افزایش شهریه ثابت برای دانشجویان ترم های دوم به بعد عجیب به نظر میرسد

امسال نیز طبق معمول شهریور ماه برای انتخاب واحد ترم سوم مقطع دکتری دانشگاه آزاد واحد شهرضا به سامانه آموزش مراجعه کردم با کمال تعجب مشاهده کردم شهریه ثابت از ۲ میلیون و ۶۵۰ هزارتومان به ۳ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است . برای اطمینان از این افزایش با مدیر حسابداری دانشگاه تماس گرفتم که ایشان نیز ضمن تایید افزایش شهریه ثابت اظهار داشتند ما هم از این ابلاغیه در تعجبیم اما بخشنامه به صراحت افزایش شهریه ثابت راتایید میکند.

همه کسانی که در دانشگاههای غیر دولتی و آزاد تحصیل کرده اند می دانند که فقط شهریه متغییر ورودی ها در سالهای بعد افزایش پیدا می کند و شهریه ثابت تا پایان دوره ثابت می ماند. متاسفانه افزایش شهریه ثابت ومتغییر برای ورودی های سالهای قبل مایه نگرانی دانشجویان وخانواده های آنها شده است .از نادهای نظارتی خواهشمندیم پیگیری فرمایند

دیگری نوشته است «دانشگاه آزاد برای تمام دانشجویان خود که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند، ۱۵ درصد به شهریه ثابت و متغیر اضافه کرد.هم برای ورودی های جدید و هم ورودی های جدید مگر می شود که شب بخوابند و صبح بلند شوند و بگویند که ۱۵ درصد شهریه ها بالا رفت؟

یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد ساری»
یکی دیگر از مخاطبان «انتخاب» نیز با ارسال متنی آورده است:
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، امیدها برای رفع بی عدالتی ها زنده شد لیکن پس از گذشت مدتی نه چندان زیاد مشاهده شد علی رغم امیدها … و گماردن برخی مسولان بدنام و شناسنامه دار در حوزه فساد مالی و با سوابق مشعشع (مثل یکی از متهمین فساد سه هزار میلیاردی که اینک مقام خوبی در دولت دارند) مردم کاملا مایوس و سرخورده شدند.

یکی از ارگان های بسیار مهمی که پس از روی کار آمدن دولت دچار تغییر در راس خود شد دانشگاه آزاد اسلامی و تدبیر رییس هیئت موسس محترم ، رئیس جدید منصوب شد و در رسانه ها و جراید فریاد بر آوردن که برخلاف چند سال این دانشگاه(بخوانید بنگاه)، مشکلات را اصلاح خواهیم کرد و چنان و چنان…

نمونه بارز این بی تدبیری افزایش بی سابقه شهریه های این دانشگاه است.دانشگاهی که به ادعای مسولان آن حدود چند میلیون دانشجو دارد.دقیقا پس از روی کار آمدن مدیریت جدید یکی از معاونین دانشگاه که از وضع افزایش شهریه ها در چند سال گذشته بسیار ناراحت بود اعلام کرد در مدیریت جدید افزایش شهریه خواهیم داشت چراکه در مدیریت سابق دولتی که خود ما به عنوان تشکل ها مخالف آن بودیم تنها۳%افزایش شهریه داشت لیکن این افزایش به مزاج دوستان خوش نیامده و از نظر آنها باید پول مسائل دیگر از طریق افزایش شهریه بر همان مردم بدبختی که اکثر آنها زیر خط فقر و کارمند دولت هستند تامین شود.

دانشجویان پزشکی
اما شگفتی ما آنجا زیاد میشود که ما دانشجویان پزشکی علاوه بر افزایش شهریه متغییر ،شهریه ثابت هم افزایش پیدا کرده است.چیزی که هیچ جای دنیا سابقه ندارد و خنده دار است شهریه ای که با نام ثابت است را افزایش دهند!!!!!

افزایش ۱۵ درصدی شهریه متغییر را که به تصویب هیئت رییسه
ما واقعا افزایش ۱۵ درصدی شهریه متغییر را که به تصویب هیئت رییسه رسید را تایید میکنیم ولی شهریه ثابت که از لحاظ قانون دانشگاه آزاد مصوب مجلس شورای اسلامی هیچ کس حق افزایش آن را ندارد کاملا کار بدون توجیحی است.
پس بی قانونی هم به کارنامه دوستان جدید مسئول اضافه می شود.
به هر صورت این افزایشات طی اعلامیه ای به ما دانشجویان دکتری پزشکی عمومی دانشگاه آزاد نجف آباد به صورت کاملا زیرکانه پس از انتخاب واحد ابلاغ شده که برابر آن حدود۱میلیون تومان نسبت به ترم قبل افزایش داشته که بیشترین آن مربوط به افزایش غیرقانونی شهریه ثابت بوده است.
این افزایش یک میلیونی در صورتی ابلاغ شده که در میدیریت سابق افزایشی حدود ۱۲هزارتومانی!!!!داشتیم آن هم فقط شهریه متغییر. درد آنجا بیشتر میشود که با دریافت این مبالغ سنگین وقتی از این مسئولان تقاضای یک جسد آموزشی میشود از فقر مالی دانشگاه می نالند..
واقعا مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی چه در سازمان مرکزی چه در واحدهای دیگر با چه رویکردی دست به این اقدام کاملا غیرقانونی و غیر اخلاقی زده اند… بر ماست که بر ماست…

برای دریافت آخرین اخبار کارشناسی ارشد ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید :

۲ نظر

  1. حقوق خصوصی می‌گه:

    برای امارت مهمان دائم میدن فقط شهریه اش دوبرابر شهریه دانشگاه آزاد ایران هست.

  2. حجت می‌گه:

    سلام /جواب ازشد بدون ازمون دانشگاه ازادواسه ممتازین کی اعلام میشه

ارسال سوالات و نظرات


۱۳۹۲ © سینیور تست SeniorTest