سینیور تست SeniorTest

: اخبار آزمون کارشناسی ارشد|سایت کارشناسی ارشد|وب سایت تخصصی آزمون کارشناسی ارشد
آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری دانشگاه آزاد نتایج دکتری منابع دکتری آزمون دکتری 92 ثبت نام دکتری آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری 93 اخبار دکتری کارشناسی ارشد آزاد 92

کارشناسی ارشد

ارشد دانشگاه آزاد 97-96 نتایح کارشناسی ارشد 95

سینیور تست ( www.seniortest.ir )- آدرس و شماره تماس دانشگاه های ایران – معرفی سایت های دانشگاهی کشور – آدرس و شماره تماس دانشگاه های آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد واحد آشتیان
http://www.aiau.ac.ir

دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان
آدرس دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان : بلوار امام خمینی (ره)، دانشگاه آزاد اسلامی
آدرس: استان مرکزی – آشتیان- بلوار امام خمینی – دانشگاه آزاد اسلامی
کد پستی دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان : ۳۹۶۱۸۱۳۳۴۷
شماره تماس دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان : ۷۲۲۲۵۲۶، ۷۲۲۲۸۸۰، ۷۲۲۲۵۰۰
شماره نمابر دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان : ۰۸۶۳۷۲۲۲۶۲۷
سایت دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان : http://www.aiau.ac.ir
سایت ارائه دهنده مشخصات دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان : www.seniortest.ir
شماره پیامک واحد آشتیان ۹۲۸۸۰ ۹۹۰۰۰ ۳۰۰۰

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان
سرمایه دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، گنجینه ای گران بها ست که با دعای خیر امام راحل و مردانی بزرگ به پا گردید و می رود تا با تلاش و پژوهش همه دست اندر کاران، به قله های رفیع علمی و فرهنگی ابتکار،اکتشاف ،خلاقیت و فن آوری دست یابد. در این میان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان با پذیرش دانشجو از سال ۱۳۶۹ فعالیت خود را آغاز نموده است.این دانشگاه در زمینی به وسعت ۶۲۰۰۰ متر مربع استقرار یافت و تاکنون عملیات گسترش و توسعه فضاهای آموزشی و اداری ادامه یافته است.از سال ۱۳۷۹ روند رشد دانشگاه وارد مرحله جدیدی گردیده که از جمله دلائل این مسئله را می توان ایجاد رشته های با جاذبه دانشجویی و گسترش و توسعه فضاهای آموزشی برشمرد. روند ایجاد رشته های کاربردی و جدید در سال ۱۳۸۷ شتاب دوباره ای یافته است. در این واحد دانشگاهی سعی شده با سیاست گذاری و مدیریت صحیح، آرمان ها و اهداف کلی سازمان را پیاده نموده و اعتماد و امنیت خاطر را بر سیستم حاکم کرد تا اعضای هیئت علمی و کارکنان با احساس مسئولیت به وظیفه خود عمل نمایند.
امید آن که با توکل به خداوند در کشور امام عصر(عج) و در سایه سار ولایت (درسال سال حماسه‌ی سیاسی و حماسه‌ی اقتصادی) بتوانیم آینده بهتری را برای فرزندان این کشور رقم بزنیم.

درباره آشتیان
شهرستان آشتیان در استان مرکزی و بین رشته کوه البرز و زاگرس واقع است این شهرستان در ۸۵کیلومتری شمال شرقی اراک واقع شده.این شهرستان در ارتفاع ۱۷۹۱متری از سطح دریا قرار گرفته.شهرستان آشتیان دارای یک نقطه شهری آشتیان و یک بخش مرکزی و ۳ دهستان و ۴۰ آبادی دارای سکنه می باشد که از این تعداد ۲۸ آبادی دارای ۲۰ خانوار و بیشتر هستند . مساحت این شهرستان حدود ۵ درصد از مساحت استان می باشد.طبق آمار سرشماری که درسال ۷۵ انجام شد جمعیت شهرستان بالغ بر ۲۴۵۰۰ نفر می باشد ، که آشتیان دارای آب وهوای سر د وخشک ،زمستانی های نبستاً طولانی وبهار و تابستان معتدل و مطبوع است.
آشتیان مرکب ازمصوت بلند ، آ ،‌ واژه ‎” یشتی “ و پسوند مکان ”‌ ان “‌ است . یشتی واژه ای است اوستایی از ماده کلمه یسنا به معنی ستایش و نیایش و پرستش و فدیه و قربانی کردن ،‌وجود آتشکده های متعدد در این منطقه که مهمترین آنها آتشکده وره بوده است نشانگر آنست که این شهر در گذشته پرستشگاه و جایگاه قربانی بوده است. در تاریخ قم، آشتیان به صورتهای ا برشتیجان ،براشتیجان ،‌ استجان ، اشتیجان ،‌ سیجان آمده است و مرحوم دهگان در تاریخ اراک آورده است : ”‌ا بر به معنی فراز است و چون شهر جدید بر فراز ده مخروبه بنا شده ا بر آشتیجان نام نهاده اند .“ولی برخی نویسندگان معاصر صورتهای مختلف را که در تاریخ قم آمده است منطبق بر آشتیان نمی دانند.
زبان : اکثریت مردم شهرستان به زبان فارسی سلیس صحبت می کنند وتعدادی از روستای اطراف آن زبان خلجی که ریشه ای از زبان ترکی است صحبت می نمایند.

موقعیت اجتماعی و فرهنگی آشتیان
منطقه ی آشتیان نه تنها زادگاه مستوفیان و منشیان زبردست وکاردان ، بلکه مولد ارباب معرفت وفضل وادب بوده است . یکی از مسایل عمده فرهنگی دوقرن اخیر آشتیان پی ریزی و شکل گیری کانونهای علم ودانش بوده است.
مردم منطقه به سفره داری ، مردم داری وکاردانی معروف ومشهور هستند واز همه بارزتر اینکه رجال ونامدارانش انسانها یی هستند برخاسته از طبقه محروم که با روحی تلاشگر توانسته اند در زمینه های گوناگونی ازجمله شاعری تاریخ نگاری عرفان ، منشی گری ، اجتهاد، نویسندگی وپزشکی و … به جایگاه شایسته ای دست یابند.
این شهرستان افتخار دارد درزمانی که عفریت جهل و بی سوادی در ایران بیداد می کرد، مشعل دار علم و دانش بوده باشد .جشن محوبی سوادی افراد زیر ۵۰سال بعنوان دومین شهر کشور دربهمن ماه ۸۵در این شهرستان برگزار گردید.

رجال مذهبی ،علمی ،سیاسی،هنری آشتیان
این منطقه مردا ن نامور زیادی درعرصه علم ودین و سیاست وهنر درخود پرورش داده است که به تعدادی از مشاهیر آنها اشاره می شود.
آیه الله حاج میرزا حسن آشتیانی (از مؤثرترین درتحریم تنباکو)
آیه الله شیخ مرتضی آشتیانی
میرزا مصطفی افتخار العلمای آشتیانی
آیه الله حاج میرزا مهدی آشتیانی
آیه الله حاج میرزا احمد آشتیانی
استاد علامه سید جلال الدین میری آشتیانی
آیه الله شیخ ابوالقا سم دانش آشتیانی
عباس اقبال آشتیانی
اعتصام الملک آشتیانی
یوسف پروین اعتصامی
دکتر محمد قریب
دکتر عبدالعظم قریب
دکتر عبدالکریم قریب
دکتر سعید کاظمی آشتیانی
دکتر صادق فرهی آشتیانی
دکتر محمد مصدق فرزند مرحوم میرزا هدایت ا… آشتیانی
میرزا یوسف آشتیانی
میرزا هاشم آشتیانی
کاظم مستوفی الممالک
میرزا ابراهیم مستوفی آشتیانی
میراز حسن وثوق
اسماعیل آشتیانی معروف به شعله
محمد کریم نخعی و….

بناهای تاریخی ، زیارتی ،تفریحی
منزل میرزا هدایت ا… آشتیانی ( آدرس : میدان آزادی بازار )
موزه : ( آدرس : میدان آزادی بازار )
شعبه ای از فرهنگستان ادب زبان فارسی واقع در روستای گرکان
منزل میرزا عبدالعظم قریب واقع در گرکان
امام زاده فاطمه الصغری خواهر امام رضا در روستای سیاوشان
امام زاده عبدا… وبی بی شهربانو امام موسی بن جعفر در روستای آهو
امام زاده حلیمه خاتون وبی بی شهربانو و احمد از فرزندان امام زین العابدین وامام موسی بن جعفر در روستای محسن آباد
تفریگاه لنجرود در ۲کیلو متری جاده ی آهو
دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان | دانشگاه آزاد آشتیان www.aiau.ac.ir

  • arshad ashtiyan
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

برای دریافت آخرین اخبار کارشناسی ارشد ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید :

ارسال سوالات و نظرات


۱۳۹۲ © سینیور تست SeniorTest